Aktywne Składniki

Glinka Lodowcowa

Posiada wyjątkowo wysoki poziom minerałów. Jej nanocząsteczkowy rozmiar pozwala na głębokie wnikanie w pory skóry.

Pozytywnie naładowane toksyny i bakterie zostają przyciągnięte przez negatywny ładunek jonów glinki, co wpływa na  głęboką detoksykację. Glinka tonizuje, ujędrnia i poprawia cerę oraz wyrównuje koloryt skóry, stymulując odnowę komórkową i produkcję kolagenu.

Wyciąg z Kawakawa

Roślina występująca jedynie w Nowo Zelandzkim buszu, od wieków używana przez rdzennych mieszkańców Nowej Zealandii ze względu na swoje niesamowite właściwości  lecznicze.

Bogata w związki przeciwzapalne, i antyseptyczne, łagodzące swędzący i bolesny wyprysk oraz łuszczycę, wysypkę i trądzik.

Wyciąg z Manuki

Rdzennie pochodząca z Nowej Zelandii wyciąg z Manuki jest bardzo przydatny zarówno w celach leczniczych, jak i kosmetycznych. Zawiera beta-triketony, węglowodory seskwiterpenowe, które mają działanie przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne, przeciw- zapalne oraz przeciwbólowe i przeciwutleniające.

Ekstrakt z Manuki pomaga w leczeniiu trądziku i wyprysków. 

Wyciąg z Horopito

Jest to występujący jedynie w Nowej Zelandii zimozielony krzew a jego aromatyczne czerwono-zielone liście mają szereg właściwości biologicznych, w tym działanie przeciwgrzybiczne, przeciw-bakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwalergiczne. 

Od dawna stosowany w tradycyjnej medycynie rdzeinnych mieszkańców Nowej Zelandii - Maorysów.

Śliwka Kakadu

Znana z najwyższego naturalnego poziomu witaminy C spośród wszystkich owoców na świecie - 3000mg na 100g owoców. Ten silny przeciwutleniacz pomaga stymulować produkcję kolagenu oraz pomaga wygładzić i uelastycznić skórę, zmniejszając pigmentację i plamy słoneczne. Witamina C zwalcza wolne rodniki i pomaga chronić skórę przed szkodliwym wpływem środowiska.

Oczar Wirginijski

Wypełniony jest aktywnymi składnikami mającymi szereg właściwości przeciwzapalnych, przeciwutleniających i przeciwbakteryjnych. Jest również dobrze znanym środkiem zwężającym naczynia krwionośne i sprzyja gojeniu się pękniętej skóry, napinając białka skóry i tworząc w ten sposób ochronną powłokę.

Olejek Tamanu

Olejek pochodzący z Bora Bora. Zawiera odżywcze i nawilżające kwasy tłuszczowe (kwas oleinowy: 30-55%, kwas linolowy: 15-45%, kwas palmitynowy: 5-20% i kwas stearynowy: 5-25%). 

Wyjątkową cechą olejku Tamanu jest to, że zawiera całkowicie unikalny kwas tłuszczowy zwany kwasem kalofilowym, który nadaje olejowi niesamowite właściwości lecznicze i regeneracyjne.

Olejek z Pestek Winogron

Jest to lekki olejek zmiękczający, który sprawia, że skóra jest gładka i przyjemna w dotyku, a także zawiera wiele dobrych dla skóry składników. Jest doskonałym źródłem polifenoli o właściwościach przeciw- utleniających, odbudowującego barierę ochronną kwasu linolowego (około 55-77%, oleinowego około 12-27%) oraz przeciwutleniającej, chroniącej skórę witaminy E.

Olejek z Kwiatw Rumianku

Olejek rumiankowy znany jest głównie ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Zawiera chamazulen i bisabolol, z których oba wykazują silne działanie przeciwzapalne. Oprócz tego rumianek ma również działanie przeciwutleniające dzięki innym składnikom aktywnym zwanym matrycyną, apigeniną i luteoliną.

Wyciąg z Korzenia Lukrecji

Ma on długą historię stosowania jako środek przeciwzapalny i łagodzący podrażnienia. Jest to wielofunkcyjny preparat botaniczny, którego głównymi składnikami są: glicyryzyna, kwas lukrecjowy, saponiny triterpenowe i flawonoidy. Ostatnie badania wskazują, że ekstrakt z korzenia lukrecji jest obiecującym składnikiem łagodzącym wypryski. Może być również korzystny w preparatach do rozjaśniania skóry, ponieważ zawiera likwirytynę, izolikwertynę i glikozydy zawierające flawonoidy, rozpraszając pigment melaniny i poprawiając bardziej równomierne jego rozprowadzenie.

Wyciąg z Owocu Kiwi

Wykazano, iż ekstrakt z owoców kiwi ma wysokie stężenie polifenoli roślinnych, flawonoidów, karotenoidów oraz witaminy C1. Posiada doskonałe właściwości przeciwutleniające, które mogą przynieść znaczące korzyści dla skóry. W innym badaniu polisacharydów z ekstraktu z owoców kiwi wykazano, że stosowanie ekstraktu doprowadziło do podwojenia syntezy kolagenu w komórkach skóry w fibroblastach. Stosowanie ekstraktu z owoców kiwi może prowadzić do ujędrnienia obwisłej skóry i zmniejszenia widoczności zmarszczek.

Aloes

Wyciąg pochodzący z soku Aloe Vera. Ma właściwości nawilżające, zmiękczające i przeciwzapalne. Regeneruje skórę i przyspiesza gojenie się ran, łagodzi podrażnienia skóry, ma działanie tonizujące.